Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Из Канады Татьяна Ковалева, специалист по маркетингу, колумнист

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Ніколи не розуміла до кінця вислів «Краще там, де нас нема». В Канаді дуже добре, але в Україні подекуди не гірше. До вашої уваги 10 українських брендів – близнюків канадських, які не поступаються ані якістю, ані народною любов’ю.  Треба визначити, що бренди «роблять» люди, то ж придивімося краще до українського. Чи цінуємо ми рідне так, як канадці полюблять своє?

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Molson Canada vs. Оболонь. It’s the same, guys! 

Самодостатній вітчизняний бренд, який грає на платформі любові до Батьківщини та є спонсором усіх відомих видовищних змагань. Деякі канадці балакають по пабах, що експортний  Молсон кращий  та свіжіший, але ми ж плавали та знаємо, що це просто бла-бла-бла ☺ 

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыInniskillin Icewine vs. Оксамит України від Вина Трубецкаго

Багато українських вин можна поставити на шальку терезів із відомим льодовим канадським, але особисто мені до вподоби смаки з одеських ланів. Це вино локальне, відоме, улюблене студентами та мандрівниками, споживається добре як на першому побаченні, так і в Затоці на нічному пляжі. І українці, і канадці про ці продукти впевнено скажуть: То таке! Тобто ОК, прийнято. 

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Canada Dry vs. Живчик 

Солоденьке, натуральне, із колючими бульбашками та смаками яблука та імбирку, улюблене дітлахами та канадськими барменами задля запивону, об’єднується додатковим бенефітом – нелюбов’ю до некорисної Коли.  цікаво, що ця канадська водичка, яка на полиці конкурує із Пепсі та Колою, має біллінг 6 мільярдів у рік (не можу навіть зрозуміти, як це багато, бо білявка). А шо Оболонь почала вже реальні тендери проводити чи споживач і так хапає?

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыTD Trust vs. Приват Банк

Обидва зелені ☺, великі, вражають масштабністю та покриттям. Потужний TD та такий, що надає людям відчуття надійності, Приват (fingers crossed, як то кажуть, за державну приватизацію). Українці насолоджуються одним із найбільш модернових онлайн-сервісів в Україні. Канадці ж звикли до такого, тому просто люблять цей банк за історію та довіру. Швейцарія, лижню! ☺ 

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыCeline Dion vs. Ірина Білик. Не треба дякувати, Іро! 😉

Яскраві, працьовиті блонді-однолюбки, які вже стрибнули вище голови, але продовжують радувати якісними піснями. Celine почала співати рідною французькою ще тоді, коли з усіх боків радили: «Співай англійською, будеш популярнішою!» Так само й Білик через пісні просувала українську мову ще тоді, коли всі співали російською. 

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Canada Goose vs. Хуизит (категорія «тепла одежа»)

Якісні та відомі бренди, які пропонують споживачам вибір бути унікальним та оціненим «по одежинці». В Канаді того дорогого «Гуся» вдягають іммігранти, які хочуть швидше адаптуватися та бути як місцеві; гості, які вважають, що це топ покупок; ще китайці та індуси, які традиційно мерзнуть.  До речі, Canada Goose продається у більш ніж 50 державах, включаючи теплу Індію. Тобто нам, як мінімум, у Парагвай треба лізти чи у Бразильянські фавели, ото блакитний оушен для бренда. В Україні вовняні стьобані пальта від української дизайнерки Lena одягають хіпстери, інтелектуали та стильні дівчата. Що спільного, спитаєте ви? Перспективи на канадському ринку! Коли дівчата гостювали в Торонто, в усіх клубах та барах, на вулицях і тусовках їх розглядали та питали: «Звідки такі модні?» – «We are from Ukraine».

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские бренды

Clearly Canadian vs. Моршинська.

Просто добре! Справді якісна вода, розумне та доступне споживачу позиціювання природності, адекватна ціна та «чесна» тара. Щоправда, в Канаді це recycling, а в Україні гори пластику. З іншого боку, компанії та її соціальній відповідальності є куди рухатися. 

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыRoots vs. ЧП «Ярослав».

Продукцію «Ярослав» частіше за все беруть, коли збираються у пологовий будинок чи на цвинтар. Шкода, бо якість дуже добра. Треба робити бренд більш сучасним та молодіжним. От коли у ярославських піжамах почнуть гуляти вулицями, то буде справжнісінька Канада. Trust me!

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыMac Cosmetics vs. Pudra.

Mac – дешева канадська косметика, яку в Торонто навіть дарувати не комільфо. Не розумію, чому не купляти якісне, перевірене, з української сировини, коли на Brocard не вистачає. Не снобкуйте, беріть, бо вполнє.    

 

Чем Канада лучше Украины? Татьяна Ковалева сравнивает канадские и украинские брендыRogers vs. Київстар.

Снуючи бізнесове павутиння по всіх материках і континентах телекомунікаційного світового ринку, розглянемо ці абсолютно подібні бренди: дорого, не завжди якісно, орієнтовано на бізнес-цільову, соціально, сервісно. Абоненти з обох боків Атлантики часто невдоволені, але ці бренди мають найбільшу частку бізнесу кожен у своїй країні. 

 

І останній інсайт – канадці люблять, шанують та купляють канадське! Це можна відчути на фізичному рівні, якщо живеш із ними поруч. І навпаки, українці люблять іміджеві бренди. Як на мене, це трохи совковий інсайт, якого треба позбавлятися. 

 

Стаття написана без рекламної мети, але вийшло добре, еге ж? Якщо деякі бренди скинуться мені на літак, то буде ще й реклама. Користуйтеся якісним без витребеньок, та дайте вже шанс українському виробнику посісти гідне місце у наших гаманцях. Маркетинг форева ☺ 

 

Фотографии из личного архива Татьяны Ковалевой